Parashikimi i motit, e hënë 18 maj 2020

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e hënë parashikohet me vranësira, kryesisht shtresore të mesme dhe të larta si dhe intervale  kthjellimi.

Në ekstremin verior, parashikohen pika shiu në mesditë.

Gjatë ditës së sotme parashikohet mjegullinë e izoluar, për shkak të grimcave të pluhurit dhe rërës në ajër si dhe zagushi për shkak të këtij fenomeni.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s. Valëzimi i forcës do të jetë 1-2 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:               

                                   

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 18/28 Diell re
Kukës 15/30 Diell re
Lezhë 18/29 Diell re
Dibër 16/29 Diell re
Durrës 19/29 Diell re
Tiranë 20/34 Diell re
Elbasan 19/33 Diell re
Berat 17/34 Diell re
Vlorë 17/32 Diell re
Korcë 16/29 Diell re
Gjirokastër 13/32 Diell re
Sarandë 19/31 Diell re

 

Pin It