Parashikimi i motit, e hënë 20 nëntor 2017

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë zonat bregdetare dhe të ulëta ndërsa vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore deri në mesditë kur vranësirat shtohen në të gjithë vendin.

Pjesa e dytë e ditës sjell fuqizim të vranësirave në territor duke sjellë edhe shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të vendit ndërsa reshje të pakta dëbore në zonat e thella malore në Veri dhe Verilindje të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rënie me të lehtë gjatë mëngjesit por një rënie më të ndjeshme në orët e mesditës duke bërë që maksimumi në territor të zbresë në 16- 17°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare por deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor- Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It