Parashikimi i motit, e hënë 22 tetor 2018

Moti sot në vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se në të gjithë vendin do të ketë reshje shiut fillimisht në formë të lokalizuar, ndërsa në pjesën e dytë të ditës dhe në mbrëmje në jug e qendër të vendit reshje me intensitet mesatar e lokalisht të lartë.

Përkohësisht në bregdetin jugperëndimor dhe në pjesën jugore në formën e shtrëngatës me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 2-18m/sek me rrahje dhe intensive përgjatë vijës bregdetare.

Deti do të jetë me forcës 3-4 me lartësi vale 1.2-1.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

 

Shkodër           12/20 diell shi

Kukës                7/14 re shi

Lezhë              14/20 shi diell

Dibër                6/13 re shi

Durrës             13/23 diell shi

Tiranë             11/23 diell shi

Elbasan           12/22 diell shi

Berat                9/23 diell shi

Vlorë              12/22 diell shi rrufe

Korçë               6/14 re shi

Gjirokastër       6/21 diell shi rrufe

Sarandë         12/23 diell shi rrufe

 

 

Pin It