Parashikimi i motit, e hënë 30 prill 2018

 

Paraditja paraqitet me kthjellime në zonat qendrore por vranësira të shpeshta do të ketë në ekstremet Veri- Jug duke rrezikuar shira afatshkurtër.

Pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat Perëndimore ndërsa vranësira të shpeshta dhe rrebeshe të shkurtra shiu do të ketë në zonat malore të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit por rënie me 1 – 2°C sjellin orët e mesditës në të gjithë territorin.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Pin It