Parashikimi i motit, e hënë 4 mars 2019

Vijon nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë gjatë orëve të para të ditës.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por zona e ulët dhe bregdeti mbeten me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C minimumi deri në 21°C maksimumi në rang territori.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi perëndimor-jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Pin It