Parashikimi i motit, e martë 10 prill 2018

Paraditja vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por mesdita dhe në vijim shtojnë vranësirat në pjesën më të madhe të vendit duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremet Veri- Verilindje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por rënie me 2 – 3°C pritet të sjellin orët e mesditës.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

Pin It