Parashikimi i motit, e martë 16 janar 2018

Vranësira të shpeshta dhe reshje të izoluara do të ketë në Veri- Jug ndërsa më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore ku priten reshje të herë pas hershme.

Pasditja sjell shtim të shirave në zonat Perëndimore ndërsa në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës, reshjet bëhen prezente thuajse në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë gjatë mëngjesit por mbeten konstante gjatë orëve të mesditës duke ruajtur maksimumin prej 14°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë në Verilindje, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It