Parashikimi i motit, e martë 24 dhjetor 2019

Moti sot parashikohet të jetë me vranësira e më tepër kthjellime në zonat bregdetare e të ulëta.

Përgjatë maleve parashikohet të ketë reshje të dobëta bore në orët e paradites.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-veri e lehtë e përgjatë bregdetit me rrahje dhe intensive, duke u pasuar nga një valëzim në det i forcës 4-5 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET               Temperaturat në °C

Shkodër               5/13       re diell

Kukës    2/9         re diell

Lezhë    4/13       re diell

Dibër     -1/7        re diell

Durrës  8/15       re diell

Tiranë   6/14       re diell

Elbasan 5/13       re diell

Berat     7/14       re diell

Vlorë     8/15       re diell

Korçë    1/8         re diell

Gjirokastër         4/10       re diell

Sarandë               8/15       re diell

Pin It