Parashikimi i motit, e martë 28 gusht 2018

Moti për ditën e martë mbetet gjatë gjithë ditës kryesisht i vranët, por pa reshje shiu në të gjithë Shqipërinë.

Vranësirat më të dendura priten Qendër dhe zonat Juglindore, por shira të pakët rrezikojnë Ultësirën Perëndimore.

Sipas MeteoAlb, në mbrëmje dhe gjatë natës, moti do të jetë më i kthjellët.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit, por ngritje me 1-2°C sjellin orët e mesditës duke e çuar maksimumin në 31- 32°C.

Era do fryjë mesatare në Jug por e fortë në Veri dhe pjesërisht në Qendër, me shpejtësi 55 km/h nga Verilindja, ndërsa në det dallgëzimi ngjitet jetë 2 ballë.

Pin It