Parashikimi i motit, e martë 7 janar 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje të territorit. Ngrica në të gjithë vendin në mëngjes e mbrëmje. Në zonat malore ngricat do të zgjasin gjatë gjithë ditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim–Juglindje me shpejtësi 1-10 m/s dhe forcë deti 1-2 ballë, me lartësi vale 0,4-0,8 metër.

Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme në vlerat minimale:

 

QYTETET               Temperaturat në °C

Shkodër               -2/9        Diell

Kukës    -5/6        Diell re

Lezhë    0/11       Diell

Dibër     -9/5        Diell re

Durrës  0/11       Diell

Tiranë   -2/12     Diell

Elbasan -4/12     Diell

Berat     -4/13     Diell

Vlorë     -1/12     Diell

Korçë    -6/3        Diell re

Gjirokastër         -5/12     Diell

Sarandë               1/15       Diell

Pin It