Parashikimi i motit, e mërkurë 14 dhjetor 2016

15-05-1024x658

Territori shqiptar do të mbetet në kushtet e motit të kthjellët deri në orët e mesditës kur pritet zhvillim i vranësirave në zonat malore.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime e vranësira, më të dukshme në zonat Jugore dhe Veriore ndërsa Qendra mbetet me mot kryesisht të kthjellët.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të pësojnë një tjetër rënie në vlerat e mëngjesit por një rritje të lehtë do të sjellë mesdita. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim 2 ballë.

Pin It