Parashikimi i motit, e mërkurë, 18 shtator 2019

Sipas MeteoAlb, mbetemi në ndikimin e masave ajore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në ultësiren perëndimore, me kthjellime dhe vranësira disi më të theksuara paraqitet moti në zonat malore, ku në ekstremin Verior priten rrebeshe shiu afat-shkurtër. Parashikohet që nata të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë të tyre ne mesdite duke u luhatur nga 10°C deri në 33°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi veri-verlindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Pin It