Parashikimi i motit, e mërkurë 19 prill 2017

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të na shoqërojnë edhe gjatë ditës së mërkurë duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominuese. Shira më të dendur do të bien në zonat veriore e qendrore të territorit.

Po ashtu edhe orët e pasdites do të vijojnë me vranësira dhe shira ku herë pas here do të jenë rrebeshe të shoqëruar me stuhi ere të fortë. Gjatë natës do të parashikohet të ketë dobësim të intensitetit të shirave në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë orëve të mëngjesit ndërsa mesdita do të sjellë rënie të ndjeshme të temperaturave në të gjithë vendin.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi jugperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim mbi 3 ballë.

Pin It