Parashikimi i motit, e mërkurë 21 mars 2018

Deri në mesditë, territori vijon me shira mesatarë dhe intensivë. Ndërsa pasditja përmirëson motin në të gjithë territorin por reshje të përkohshme shiu e dëbore mbeten prezente edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërisht me 2-3°C; më e ndjeshme rënia gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Pin It