Parashikimi i motit, e mërkurë 4 prill 2018

Vijon moti i kthjellët me vranësira të herë pas hershme. Ndërsa pasditja dhe orët vijuese, sjellin fuqizim gradual të vranësirave në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm në orët e mëngjesit dhe mesditës duke ngjitur maksimumin termik mbi 28°C.

Era do vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 1-2 ballë.

Pin It