Parashikimi i motit, e mërkurë 6 shkurt 2019

Vendi ynë do të kushtëzohet nga mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë paradites.

Mesdita sjellë shtim të vranësirave fillimisht në zonat Juglindore dhe Lindore duke gjeneruar reshje të pakta shiu e dëbore.

Ndërsa nata sjell përmirësim gradual të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të bien lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 0°C mëngjesi në zonat verilindore deri në 16°C mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It