Parashikimi i motit, e premte, 2 nëntor 2018

Masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në Shqipëri mot të kthjellet deri pas mesdite.

Vranësira kalimtare shfaqen nëpër të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Lindore.

Pasditja dhe orët vijuese ri-sjellin dominim të kthjellimeve në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të sjellin një rritje të lehtë si gjatë mëngjesit ashtu edhe në mesditë duke variuar nga 13 në 29°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det krijohet dallgëzim 2 ballë.

Pin It