Parashikimi i motit, e premte 7 dhjetor 2018

Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në të gjithë vendin deri në mesditë.

Më tej pritet shtim i vranësirave në zonat veriore dhe pjesërisht në Qendër.

Parashikohet që gjatë pasdites vranësirat të jenë më tepër të pranishme, më të dukshme në zonat malore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -5°C në 18°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2-3 ballë.

Pin It