Parashikimi i motit, e premte 9 mars 2018

Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja paraqiten me kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulëta por vranësira kalimtare do të ketë në zonat Lindore dhe Veriore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë gjatë mëngjesit por rritje me 2 – 3°C sjell mesdita duke ngjitur maksimumin mbi 22°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 1 – 2 ballë.

Pin It