Parashikimi i motit, e premte 9 qershor 2017

Orët e paradites do të jenë nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë territorin e vendit, herë pas here do të shfaqen kalime vranësirash të lehta. Më të dukshme në zonat jugore dhe juglindore të vendit. Gjatë orëve të pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave në zonat malore jugore- juglindore duke rrezikuar rrebeshe shiu afat-shkurtër ndërsa pjesa tjetër e vendit do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në orët e mëngjesit në zonat veriore, ndërsa mesdita nuk do të sjellë shumë ndryshim të temperaturave në vend.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det duke arritur shpejtësinë 35 km/h nga drejtimi jugor dhe juglindor, kjo do të bëjë që në Adriatik dhe Jon të gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

 

Pin It