Parashikimi i motit, e shtunë 24 shkurt 2017

Pjesa e parë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat Jugore e Juglindore ku priten edhe reshje të pakta.

Pasditja mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin duke rrezikuar nga reshje të pakta në zona të izoluara të territorit shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin ulje me 2 – 3°C në mëngjes e mesditë duke luhatur ekstremumet termike nga 0 mëngjesi në 16°C mesdita.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Pin It