Parashikimi i motit, e shtunë 27 janar 2018

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë kushtet atmosferike në të gjithë territorin.

Edhe gjatë pasdites pjesa më e madhe e Shqipërisë mbetet kryesisht me vranësira; kushte atmosferike që do të vijojnë ndikimin e tyre në territor edhe gjatë orëve të natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë mëngjesit ndërsa mesdita nuk pritet të sjellë ndryshime të vlerave termike në territor.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It