Parashikimi i motit, e shtunë 7 shtator 2017

Orët e para të së shtunës mbeten me vranësira dhe shira në pjesën më të madhe të vendit por me dëborë në zonat e thella Verilindore. Paraditja largon gradualisht vranësirat drejt zonave lindore duke lënë ultësirën perëndimore në kushtet e kthjellimeve.

Pasditja dhe mbrëmja stabilizojnë kushtet atmosferike duke sjellë sërish, dominim të motit të kthjellët në territor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie mesatarisht 7°C duke bërë që ekstremet ditore të luhaten nga -2°C mëngjesi në 19- 20°C, mesdita.

Era do të fryjë mesatare dhe shpeshherë e fortë me shpejtësi deri 65 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke forcuar dallgëzimin në det në 4 – 5 ballë.

Pin It