Parashikimi i motit, hënë 4 shkurt 2019

 

Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të kushtëzojnë motin.

Për pasojë: pjesa e parë e ditës do të dominohet nga vranësira të dendura në të gjithë vendin duke gjeneruar reshje shiu e dëbore.

Pasditja dhe mbrëmja mbetet me vranësira dhe reshje, më të dendura në Jug dhe Qendër të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rënia sjellë luhatje të vleratveekstremale ditore nga -1 në 14°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30-35 km/h nga drejtimi Lindore-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Pin It