Parashikimi i motit, premte 8 mars 2019

Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit dhe në vendin tonë.

Për pasojë: kthjellime dhe vranësira dominojnë motin në të gjithë Shqipërinë; më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Sipas MeteoAlb, kjo situate e motit do të mbetet prezent gjatë natës dhe deri mëngjesin pas-ardhës.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në të dy ekstremet ditore duke luhatur vlerat termike nga 3°C deri në 23°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi jugperendimor ndërsa në det dallgëzim do të ngjitet deri në 4 ballë.

Pin It