Përballje interesante edhe në Euroropa League

Në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Euroropa League.

Raundi i 1/32-ve ka rezervuar përballje shumë interesante. Sfida më e ndezur do të jetë ajo mes Dortmundit dhe Portos.

Verdhezinjtë i pret “ferri” ndaj ekipit Portugez, i cili vjen nga Championsi.

Anderlehti i Hasit ka “peshkuar” Olimapikosin, ndërkohë që Lazio do të ketë një duel të fortë me Gallatasarain. Fireotnina ndërkohë ka peshkuar ekipin e Tottenhamit.

 

Pin It