Përballje titanësh në fazën e 16-ve të Uefa Champions League

Pas shortit të hedhur në Nyon të Zvicrës për fazën e 16-ve të kompeticionit më elitar të futbollit evropian, Uefa Champiosns League, mësohen përballjet e radhës në kuadër të kësaj faze.

Juventus vs Tottehnam

Basel vs Man. City

Porto vs Liverpool

Sevilla vs Man. United

Real Madrid vs PSG

Shakhtar Donetsk vs Roma

Chelsea vs Barcelona

Bayern vs Besiktas

Përsa i përket zhvillimit të ndeshjeve, datat dhe orët përkatëse vijojnë si më poshtë:

13/14 & 20/21 Shkurt: raundi i 16-eve, ndeshja e parë

6/7 & 13/14 Mars: raundi i 16-eve, ndeshja e dytë

16 Mars: shorti i çerekfinaleve

3/4 Prill: ndeshja e parë e çerekfinaleve

10/11 Prill: ndeshja e dytë e çerekfinaleve

13 Prill: shorti i gjysmëfinaleve të Championsit

24/25 Prill: ndeshja e parë e gjysmëfinaleve

1/2 Maj: ndeshja e dytë e gjysmëfinaleve

26 Maj: finalja e madhe e kompeticionit për këtë sezon e cila do të luhet në (NSK Olimpik, Kiev)

 

Pin It