Përgatisni këtë ilaç natyral për rregullimin e sheqerit në gjak

uje-me-kanellee1485099184-640x452-550x388

Ilaçi natyral që do të lexoni më poshtë shërben për rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe uljen e nivelit të yndyrnave.

Përbërësit: 1 l ujë, 4 shkopinj kanelle, 6 thelpinj hudhër.

Hidhini të gjithë përbërësit në një shishe qelqi dhe ruajini në frigorifer për 5 ditë. Pas 5 ditësh, pini çdo mëngjes esëll 100 ml të lëngut çdo mëngjes. Pasi të keni mbaruar dozën e parë bëni një pushim 2 javor dhe më pas përsëriteni kurën edhe një herë.

Ky ilaç natyral jo vetëm që do të rregullojë nivelin e sheqerit dhe yndyrnave në gjak, por do të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm pa asnjë efekt anësor.

Pin It