Pirlo: Nuk shkoj tek Inter

Jul 26, 2015; New York, NY, USA; New York City FC midfielder Andrea Pirlo (21) gestures against the Orlando City FC during the second half of a soccer match at Yankee Stadium. The New York City FC won 5-3. Mandatory Credit: Adam Hunger-USA TODAY Sports

Mesfushori i New York City, Andrea Pirlo ka thënë se nuk e sheh të arsyeshëm kalimin e tij tek Inter.

Mesfushori i Italisë, la disa muaj më parë Juventusin pas finales së Ligës së Kampionëve.

“Pas humbjes në finale të Ligës së Kampionëve në Berlin, reflektova për një moment. E dija që do të ishte e vështirë që të përgatitesha që ta fitoja titullin dhe Kupën sezonin e ardhshëm”.

Ai tregoi edhe për bisedim që kishte me presidentin Andrea Agnelli duke thënë se ishe marrë vesh menjëherë me të për largimin.

Ka disa skuadra që janë interesuar për mua në muajt e fundit, por nuk e shoh të arsyeshme të ndërrojë mjedis. Kjo ka të bëjë edhe me respektin për ata që kanë investuar në mua më herët”, ka thënë Pirlo.

Pin It