Real Madrid fiton Champions League

capello

Ish-trajneri i Real Madridit, Fabio Capello, në një intervistë me Fox Sport, ka thënë se Realit nuk do t’i mungojnë titujt me Zinedine Zidanen.

Sipas teknikut italian Reali mund të fitojë Ligën e Kampionëve në krye me Zidanen.

“Zidane mund të bëhet një trajner i madh. Ai bëri punë të madhe me të rinjt dhe ka personalitetin e nevojshëm që të ngrit Realin në krye të La Ligas”.

“Por, pse jo të fitojë edhe Ligën e Kampionëve. Ancelotti ishte një mësues i madh dhe provoja me atë mund ta ndihmojë shumë Zidanen”, ka thënë Capello.

Pin It