Real Madrid ne finale! Kupa e Ligës së Kampionëve shkon në Spanjë

http://www.dailymotion.com/video/x48qnpq_all-goals-hd-real-madrid-1-0-manchester-city-04-05-2016_sport#tab_embed

Real i Madrid është skuadra e dytë finaliste. Ajo ka mundur të mposht me rezultatin 1: 0 Manchester City-n mbrëmjen e kësaj të mërkure. Ndërsa një ditë më parë qe Atletiko Madrid ajo që edhe pse humbi me Byerin, siguroi biletën për në finale. Pra finalja e Champions Leag do të luhet midis Real Madrid dhe Atletiko Madrit.

Ndeshja nisi në 20:45 me orën locale në Shqipëri. Që në fillim të ndeshjes ishin Galaktikët ata të cilët shfaqeshin më kërkues ndërsa lojtarët e skuadrës angleze dukeshin sikur ende nuk kishin marrë veten nga ndeshja e kaluar. Pas disa aksioneve në mënyrë të vazhdueshme, ka qënë Gareth Bale i cili ka kontribuar për kalimin e skuadrës së tij në avantazh 1: 0 edhe pse goli më pasë nuk iu quajt atij por Fernandos nga skuadra e Manchester City-t. Ky ka qënë edhe rezultati final deri në fund të ndëshjes.

Loja ka qën mjaftë dinamike, këtë e treguan edhe kartonat e verdhë të nxjerrë nga albitri. Ka qënë Kevin de Bruyne i cili është ndëshkuar që në pjesën e parë ndërsa në pjesën e dytë u nxorrën edhe tre kartona të tjerë dy për skuadrën angleze dhe një për atë spanjolle. Në radhët e Ral Madrid u ndëshkua Lucas Vazquez i cili hyri në fushë pjesën e dytë.

Pin It