Receta natyrale për lehtësimin e dhimbjeve reumatizmale

artrit-905x395

Reumatizma është shqetësuese për një pjesë të madhe të shoqërisë. Megjithatë ka disa mënyra të cilat mund t’i lehtësojnë dhimbjet. Receta e mëposhtme me barishte dhe mjaltë është njëra prej tyre.

Përbërësit:

2 kg mjaltë gështenje

1 litër ujë

250 gram tërfil dhe jonxhë

Përgatitja:

Përzieni 2 kg mjaltë gështenje me 1 litër ujë dhe 250 gram tërfil dhe jonxhë. Vendosni barishtet të ziejnë në ujë. Sapo të nisë vlimi, hiqeni nga zjarri dhe shtoni mjaltin. Lëreni të pushojë.

Përdorimi:

Konsumoni 2 lugë pas ngrënies, tre herë në ditë.

Pin It