Recetat e ‘Gjumit të ëmbël’

wrwr

Nëse keni probleme me gjumin specialistët rekomandojnë disa ushqime që do ju vinë në ndihmë.

Ndër to janë : qershitë, bananet, tërshëra, karbohidratet (te kontrolluara, pa e tepruar),qumësht.

Në tjetër sugjerim për të fjetur menjëherë është smoothie me qershi, banane dhe qumësht.

Ja si mund ta përgatisni:

1 gotë lëng qershish të freskëta, gjysmë banane, gjysmë gote qumësht, vanilje.

Përziejini të gjitha në mikser deri sa të përfitoni një masë të njëtrajtshme..më pas nina nana J

 

Pin It