Samsungu i ri arrin t’ju identifikojë përmes bebëzës së syrit

850x636_montenegro-0181467909586

 

Samsung Galaxy Note 7 do të jetë i pari në serinë e Note për të ardhur me tiparet si rezistenca ndaj ujit, kartë microSD, specifika të përmirësuara dhe dizajn i ri i cili e bën telefonin edhe më atraktiv për blerësit.

Në Zauba, janë zbuluar disa nga detajet ku thuhet se pajisja do të jetë rezistuese ndaj ujit dhe pluhurit.

Gjithashtu, flitet se do të jetë i pajisur edhe me një skaner IR, i cili do të jetë në gjendje t’ju identifikojë përmes bebëzës së syrit.

Sipas Forbes, telefoni i ri nga Android do të dal në treg më 2 gusht.

Pin It