Sergio Ramos mungon nda Gijonit

sergio-ramos-real-madrid-malaga-liga-bbva-04182015_zh8vmyzs8js51r66wfs5sqlatSergio Ramos nuk është stërvitur me ekipin e Real Madridit dhe do të mungojë në ndeshjen kundër Sporting Gijon.

Mbrojtësi spanjoll nuk është stërvitur së bashku me pjesën tjetër të ekipit dhe do të mbetet jashtë listës së futbollistëve të ftuar, raportojnë mediat spanjolle.

Ramos pritet të jetë mungesa e vetme e konsiderueshme në ekipin e trajnerit Zinedine Zidane, për ballafaqimin e tij të dytë në detyrën e re.

Pin It