Shaqiri kalon tek rivalët e Interit?

xherdan-shaqiri-32884

Për Xherdan Shaqirin e ardhmja duket se do të rezervoj edhe një herë një rikthim në kohë.

Mediat italiane bëjnë me dije se lojtari shqiptar i Stoke City  mund të luajë në Serie A, përkatësisht te një nga skuadra më të rëndësishme të këtij kampionati.

Sipas lajmit thuhet se Shaqiri mund të vesh fanellën e Romës për pjesën e dytë të sezonit.

Mësohet se shqiptari që luan me Zvicrën nuk po gjen hapësirat e duhura për aktivizim tek skuadra e angleze e Stoke dhe mund të zgjedh Romës si skuadrën që do i jap shansin për më shumë minuta në fushë.

Pin It