Shëndeti

Kujdesi për sytë

Një fjalë e urtë popullore thotë: “Ruaje si sytë e ballit!” Kjo tregon rëndësinë e madhe që i jepet kujdesit ...
Read More

Kujdesi për dhëmbët

Ushqimi i përtypur mirë në gojë është gjysma e procesit të tretjes. E kjo nuk mund të arrihet pa patur ...
Read More

Ushtrime të shëndetshme

Runner Ushtrimet fizike të matura janë një mjet efikas për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ato nxehin organet, ndihmojnë në ...
Read More

Si të mposhtim lodhjen

Së pari sigurohuni mjaftueshëm. Gjithashtu sigurohuni se jeni ushqyer mjaftueshëm dhe keni marrë vlerat e duhura ushqimore. Në përgjithësi për ...
Read More

Ecja shëron

Full length of cheerful university students walking on campus Shumica e njerëzve shpenzojnë çdo ditë shumë kohë ulur. Kjo përbën ...
Read More

Një e qeshur…

E qeshura eliminon stresin. Një njeri i stresuar apo i lodhur dallohet nga fytyra. Kur jeni të stresuar provoni të ...
Read More

Mjalti dhe qumështi i ngrohtë, dy aleatët e ndalimit të kollës

Nëse keni sulme të kollës irrituese, sidomos gjatë natës, ndoshta në dhomë nuk keni sasi të mjaftueshme të lagështisë në ...
Read More

Pesë këshilla si ta largoni ujin e tepërt nga organizmi

Trupi i një të rrituri ndodh që të mbledh lëngje të tepërta madje deri në shtatë litra. Për ta larguar ujin e tepërt ...
Read More

Fruti që pastron enët tuaja të gjakut

Kuzhina është shpëtimi jo vetëm i stomakut tuaj, por në të ardhmen edhe të  sëmundjeve kardiovaskulare . Një studim i ...
Read More

Kura natyrore kundër viruseve në dimër

Propolis ka aftësinë për të qenë një dizifektues shumë i mirë dhe për trupin e njeriut, në veçanti për rrugët ...
Read More

Çaji i mentes ,ilaçi i dhimbjes së kokës

Çaji i mentës është një nga ilaçet më të mira natyrale kundër dhimbjes së kokës dhe një ndër armiqtë më ...
Read More

Pse duhet konsumuar kanella ?

Vetëm një gjysmë luge kanellë në ditë mund ta zvogëlojë ndjeshëm nivelin e sheqerit në gjak, pastaj të triglicerideve dhe ...
Read More
Pin It