Shiu dhe temperaturat e ulëta pushtojnë territorin e vendit

Dita e dielë shënoi një ndryshim drastik të motit ku temperaturat e nxehta të verës ja lanë vendin erërave të forta dhe reshjeve të shiut.

Sipas Meteoalb, kjo javë do të karakterizohet nga temperatura të ulëta dhe reshje shiu të vazhdueshme në të gjithë territorin e vendit, kryesisht në zonat malore.

Po sipas këtij parashikimi ky mot pritet që të sjellë ulje të temperaturave të përgjithshme deri në -7°C për të gjithë javën në vazhdim.

Pin It