Simone Zaza kërkohet nga Crystal Palace

zaza_pezzo_juventus-sivigliaCrystal Palace është përfshirë në garë për sulmuesin e Juventusit, Simone Zaza – njofton Goal.

Ekipi i Alan Pardeë i ka kërkuar shërbimet e 24-vjeçarit, pasi dëshiron të vazhdojë ngjitjen në tabelë.

Italiani ka regjistruar vetëm shtatë paraqitje në Serie A për skuadrën e Massimiliano Allegrit dhe mund të largohet nëse siguron më shumë minutazh loje diku tjetër.

Mungesa e lojës rrezikon pjesëmarrjen e Zazas në ‘Euro 2016’ me ekipin e Antonio Contes, prandaj ai duhet të luajë më shumë.

Juve mund ta shesë lojtarin nëse merr një ofertë mbi 20 milionë euro. 

Pin It