Sport

Distria Krasniqi i siguron Kosovës medalje

  Rrugëtimin në këtë turne, Distria Krasniqi e filloi duke siguruar fitore në rundin e dytë kundër gjermanes Katharina Menz në rundin e dytë, pasi që rundin e parë e kaloi pa luftë, duke e ...
Read More

Everton me komunikatë zyrtare për dëmtimin e Andre Gomes

Në përballjen e djeshme në Premier Ligue, mes Totenhemit dhe Evertonit, mesfushori Portugez, Andre Gomes pësoi një dëmtim të rëndë në kaviljen e këmbës së djathë nga ndërhyrja e ashpër e anësorit të Totenhem, Heung-min ...
Read More

Kombëtarja Shqiptare zhvlerësohet nga FIFA, “Dardanët” fitojnë një vend në klasifikim

Aktualisht në renditjen më të fundit të FIFA-s, Kombëtarja Shqiptare mban vendin e 65-të me 1367 pikë. Edhe pse u mund nga Turqia dhe fitoi ndaj Moldavisë, ecuria e mirë e kombëtareve të tjera ka ...
Read More

Asensio humb sezonin ende pa filluar zyrtarisht

Mbrëmjen e djeshme Reali i Madridit luajti kundër Arsenalit në kuadër të Internacional Champions Cup, ndeshje e cila në kohë të rregullt u mbyll me rezultatin 2:2, dhe 5:3 në favor të madrilenëve nga pika ...
Read More

Rikthehet Champions League, tashmë me sistemin “Var”

Kampionati elitar i futbollit Evropian “Champions League” rikthehet sot me dy përballje mjaft të rëndësishme në fazën e eliminimeve direkte, siç janë Manchester United vs Paris Saint-Germain dhe Roma vs FC Porto. Në përballjen e ...
Read More

Barcelona-Real Madrid, gjithçka duhet të dini rreth El-Clasicos së sotme

Në kuadër të gjysmëfinaleve të kupës së mbretit, Barcelona do të presë sonte në orën 21:00 në shtëpinë e tyre “Camp Nou” rivalët historik të kryeqytetit Spanjoll, Real Madridin. Super sfida që premton spektakël pavarësisht ...
Read More

“Stadio Olimpico” i Romës drejt rindërtimit

Ky vit nuk duket shumë pozitiv për Romën në aspektin sportiv sidomos në kampionatin Italian, por e kundërta ndodh në aspektin menaxherial ku pritet që së shpejti të fillojnë punimet për stadiumin e ri të ...
Read More

Ëndërra e shuar e tripletës, ndez rrjetet sociale ndaj Juventusit

Eleminimi i Juventusit nga Kupa e Italisë përballë Atalantës në ndeshjen e djeshme ka bërë që tifozët kundërshtarë të ndezin rrjetet sociale me foto tallëse ndaj bardhezinjve. Ëndërra e madhe e Zonjës së vjetër për ...
Read More

Nejmar, plot 10 javë jashtë fushave

Klubi Parizien (PSG) bëri të ditur sot në formë zyrtare gjendjen e yllit brazilian. Dëmtimi që mori Nejmar gjatë përballjes ndaj Strasburgut në kupën e Francës kërkon ndërhyrje kirurgjikale dhe do ta mbajë atë të ...
Read More

Super stadiumet e Botërorit 2022

Disa muaj pas përfundimit të botërorit Rusi 2018, gjithë sytë janë kthyer nga Katari, vendi që pritet të organizojë ngjarjen më të madhe sportive në vitin 2022. Ky vend i vogël do të jetë i ...
Read More
Pin It