Statistikat e Mourinho-s tek Chelsea

Pas lajmit për shkarkimin Jose Mourinho-s nga posti i trajnerit BBC ka nxjerr edhe statistikat e trajnerit portugez në krye të Bluve.

Nën urdhrat e Mourinho-s, Chelsea u shpall kampion sezonin e kaluar, por këtë vit në 16 ndeshjet e para ka grumbulluar vetëm 15 pikë, duke mbetur 20 pikë larg nga vendi i parë.

Në sezonin e kaluar, Chelsea fitoi 26 ndeshje, barazoi 9 herë dhe humbi tri herë, ndërsa këtë sezon pas 16 ndeshjeve, “Të Kaltërit” fituan katër herë, barazuan tre herë dhe pësuan nëntë humbje.jose-mourinho

Pin It