Futbolli nuk luhet vetëm për para

Çdo ditë e më shumë, futbolli kinez po arrin të transferojë lojtarë të rëndësishëm nga klubet europiane. Oscar, John Obi Mikel dhe Carlos Teves janë emrat më të fundit që kanë vendosur ta vijojnë kar...

Isco: Faji është i imi

Ylli i Real Madridit, Isco është ftuar nga Kombëtarja e Spanjës, pavarësisht se po luan shumë pak këtë edicion me skuadrën e tij. Ai është i vetëdijshëm që faji është te ai, pasi nuk është startues m...

Ancelotti ka filluar planet për Bayernin

Carlo Ancelotti ka dëshirë të marrë në Bayern Munich, mesfushorin e Realit të Madridit, Luka Modric. Në anën tjetër, Robert Lewandowski po kërkohet nga Reali dhe nëse polaku do të largohet, Ancelotti...

Hitzfeld: Guardiola gjeni në aspektin taktik por…

Në Gjermani vazhdojnë akoma komentet për Pep Guardiolën. Përveç atyre që thonë se largimi i spanjollit është një humbje e madhe për Bayernin, ish trajneri i bavarezëve Otmar Hitzfeld shprehet ndryshe...