Sistemi Android mbush 10 vjeç

Android feston 10 vjet: sistemi operativ “mobile” i Google do të prezantohej zyrtarisht me 5 nëntor 2007, për të ardhur në smartphone-in e parë një vit më pas.  Android ka qënë një nga sukseset më të...

Facebook Messenger parakalon WhatsApp-in

WhatsApp mund të jetë duke humbur kurorën si aplikacioni më popullor i mesazheve, sipas një njoftimi të fundit nga Facebook Messenger. Messenger konfirmoi këtë javë se ka 1.2 miliardë përdorues aktiv...

Këto janë aplikacionet më të pëlqyera të 2016-tës

Ndër shumë bilance që bëhen çdo fundvit, nuk mungon edhe lista e aplikacioneve më të dashura të 2016-tës për iPhone dhe Android. Aplikacionet e listës së krijuar nga “the Time” janë ato që pasurojnë ...

Shazam sjell versionin e tij të ri , Shazam Lite

Shazam sjell një version të ri të programit te tij, Lite në pajisjet Android. Ky version i ri ështe i ngjashëm me programet Facebook dhe Messenger Lite. Programi Shazam Lite është në dispozicion vetë...