Parashikimi i motit, e martë 24 prill 2018

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime në zonat Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në zonat Lindore të vendit. Pasditja fuqizon vranësirat në territor duke sjellë shira të përkohshëm n...

Parashikimi i motit, e martë 16 janar 2018

Vranësira të shpeshta dhe reshje të izoluara do të ketë në Veri- Jug ndërsa më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore ku priten reshje të herë pas hershme. Pasditja sjell shtim të shirave ...

Parashikimi i motit, e martë 30 maj 2017

Pjesa më e madhe e territorit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjatë kufirit lindor duke rrezikuar shira të dobët. Sipas MeteoAl...