Alexis Sanchez është i gatshëm për derbin

Arsen Wenger, menaxheri i Arsenalit, ka konfirmuar se Alexis Sanchez mund të luajë në derbin ndaj Manchester Unitedit, i cili luhet të shtunën nga ora 13:00. Alexis Sanchez ishte në dyshim nëse do të...

“Emirates Stadium” me energji diellore

Klubi londinez ka nisur planin për të kaluar në furnizimin me energji diellore, në të gjitha ambientet e stadiumit “Emirates Stadium”. Drejtuesit e “Topçinjve” të Londrës kanë nënshkruar një marrëves...

Shkodran Mustafi: Praktikoj Islamin dhe flas shqip

Shkodran Mustafi ndoshta ende nuk e di që ai shihet si Tony Adams i ri tek Arsenali. Mbrojtësi kampion bote mund të shikojë jashtë stadiumit shtatoren e ish-lojtarit për të kuptuar statusin e një leg...

Ozil me kontratë të re dhe numër të ri në fanellë

Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, mesfushori gjerman Ozil së shpejti do të nënshkruajë kontratë të re me “Gunners”. Me marrëveshjen e re, Ozil do të bëhet futbollisti më i paguar në ekipin nga Em...

Arsene Wenger, 20 vite trajner i Arsenalit

Arsene Wenger sot bën 20 vite si trajner i skuadrës së Arsenalit. Data shënonte 28 shtator 1996 kur stoli i “Topccinjve” iu besua trajnerit frances Arsen Wenger. Ai është trajneri më i suksesshëm në ...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...

Arsenali e njeh Romën me çmimin e Szczesnyt

Roma dëshiron ta zgjasë huazimin edhe për një tjetër sezon, por Topçinjtë janë të gatshëm ta shesin lojtarin e tyre. Arsenal i ka vendos çmimin e shitjes prej 15 milionë eurove portierit Wojciech Szc...

Arsenal barazon ndaj Hull Cityt

Arsenali nuk ka arritur asgjë më shumë se një barazim pa gola ndaj Hull Cityt në ndeshjen e zhvilluar në shtëpi në kuadër të 1/8-ës së finales së FA Cup. Arsenali në këtë takim hyri me formacion të d...