“Mbretërit” fitojnë titullin e 11 në Champions

Real Madrid është kampion i ri i Evropës Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe va...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...

Kush e fiton La Ligan? Ja ndeshjet e mbetura

Pas përfundimit të javës së 33 në La Liga është rihapur sërish gara për titullin kampion. Humbja e Barcelonës 3 ndeshje radhazi ka bërë që Atletico Madrit të ndaj me të kreun me pikë të barabarta, nd...

Simeone: Duhet të shënojmë edhe në Champions

Në ndeshjen e parë, të zhvilluar para tri javëve në Eindhoven, PSV-ja për më shumë se 20 minuta luajti me dhjetë futbollistë dhe ia doli të nxjerrë barazim pa gola kundër futbollistëve të Diego Simeo...

Lajm i mirë për Realin dhe Atleticon

Ndërkohë që Realin dhe Atleticon ishin të dënuara pwr mostransferim lojtaresh, skuadrat madrilene kanë apeluar për dënimin e FIFA-s. Pas gjykimit një lajm i shkëlqyer vjen për Real Madridin dhe Atlet...

Celta Vigo eliminon Atleticon nga kupa (VIDEO)

Celta Vigo është skuadra e parë e kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Reyt, pasi ka eleminuar Atletico Madridin. Celta në ndeshjen e sontme mposhti Atleticon në udhëtim 3:2, duke u kualifikuar tu...

Atletiko humbet pikë, barazon me Sevillan (VIDEO)

Video: http://footyroom.com/atletico-madrid-0-0-sevilla-2-2016-01/ Atletico Madridi ka barazuar pa gola në derbin kundër Sevillas që u zhvillua në Vicente Calderon. Skuadra e Diego Simeones ishte më ...