Topi i Artë, 10 kandidatët e parë

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo. Të tjerët janë Sergio Agüero (Man...

City hap thesin, 168 milion euro për 3 lojtarë

Trajneri Pep Guardiola ka kërkuar  investime të tjera për përforcimin e skuadrës. Sipas tabloidit “Daily Mirror”, “citizens” janë gati të shpenzojnë 168 milionë euro për blerjen e 3 futbollistëve. Nj...

Trembet Dortmundi, i dëmtohet lojtari më i mirë

Sulmuesi kryesor i Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang është dëmtuar në seancën e sotme stërvitore. Sulmuesi nga Gaboni ka lënë fushën stërvitore duke çaluar dhe ai rrezikon të mungojë në gjysmëfin...

Aubameyang nuk largohet nga Dortmundi

Klubi nga Bundesliga ka deklaruar se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga Borussia Dortmund. Shefi ekzekutiv i klubit gjerman Hans-Joachim Ëatzke ka thënë se ata janë të vendosur ta mbajn...