Bacca është i lumtur tek Milani

Agjenti i sulmuesit të Milanit, Carlos Bacca, ka insistuar se klienti i tij është shumë i lumtur te klubi i tanishëm. Real Madridi dhe Bayern Munichu janë lidhur me një transferim të kolumbianit, por...

Milan fiton ndaj Genoas (VIDEO)

Milan ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Genoas në San Siro. Golat për ekipin e Sinisa Mihajlovicit i kanë shënuar Carlos Bacca (5) dhe Keisuke Honda (64). Kurse, golin e vetëm për Genoan e ka sh...

Derbi della Madonnina i takon Milanit (VIDEO)

Milani është fitues i kryendeshjes së kësaj jave në Serie A duke fituar në Derby della Madonina kundër Interit me rezultat 3-0. Nerazzurrët bënë paraqitje të mirë në gjysmën e parë duke krijuar disa ...

Milan barazon me Empolin (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=uZ_REvTh10U Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Empolit me rezultat 2-2. Vendasit ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes, duke rrezikuar shpesh portën...

Milan fiton ndaj Fiorentinës (VIDEO)

Milani ka bërë një fitore të rëndësishme në Serie A duke fituar ndaj Fiorentinës me rezultatin 2-0 Kjo fitore kundër kundërshtarit direkt për pozitat që dërgojnë në garat evropiane erdhi fillimisht n...

Milan në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=j5LiSr6ryoA Milani ka fituar me Carpin me rezultat 2 me 1 për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Golat e fitores për “Rossonerët” u realizuan nga Carlos Ba...