Jo banane në mëngjes, tani e di që s’duhet!

Të gjithë e dimë tashmë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe ndoshta jeni të kënaqur që bëni pjesë tek njerëzit që nuk i rezistojnë dot tundimit për të ngrënë një vakt të mirë në mëng...

Fruti që ju qetëson nervat dhe përmirëson humorin

  Ndodh që përjetoni zënka të ndryshme dhe humori juaj prishet. Megjithatë edhe per këtë ka një zgjidhje, një nga këto janë frutat. Ngrënia e bananeve është “ilaçi” kundër depresionit si dhe qet...

Smoothie me luleshtrydhe dhe banane

Përbërësit (Për 3-4 persona): 250 gramë luleshtrydhe 1 gjysmë banane 300 ml qumësht 150 ml kos natyral gjysmë luge mjaltë. Përgatitja: Për të përgatitur një smoothie  me luleshtrydhe dhe banane, që m...