Pse Luis Figo la Barcelonën për Realin?!

Ish-mesfushori portugez, Luis Figo, është pyetur edhe një herë për të kaluarën e tij në Spanjë. Duket se ish-ylli i Real Madridit dhe Barcelonës është lodhur nga kjo pasi sipas tij çdo gjë në jetë nu...

Kush e fiton La Ligan? Ja ndeshjet e mbetura

Pas përfundimit të javës së 33 në La Liga është rihapur sërish gara për titullin kampion. Humbja e Barcelonës 3 ndeshje radhazi ka bërë që Atletico Madrit të ndaj me të kreun me pikë të barabarta, nd...

Barcelona fiton me vështirësi, +10 nga Reali (VIDEO)

Barcelona ka marr tri pikë me shumë vështirësi si mysafirë i Las Palmas, të cilën e mposhti me rezultat të ngushtë 2:1 Të gjitha golat ranë në pjesën e parë. Fillimisht në minutën e gjashtë të takimi...

Neymar: Do doja të luaja me Ronaldon

Neymar do të dëshironte të luante përkrah Cristiano Ronaldos në Barcelonë Ylli i Barcelonës, Neymar e ka një dëshirë. Ai do të donte të luaj përkrah Cristiano Ronaldos në skuadrën nga Camp Nou. ̶...

Më të mirat e evropës pas Leroy Sanes

Leroy Sane është njëri ndër talentet më të mëdhenj në Gjermani dhe më gjerë. Anëtari i skuadrës gjermane Schalke 04, Sane ka impresionuar të gjithë këtë vit me paraqitjet e tij me fanellën bardh e ka...

Barcelona blindon vendin e parë (VIDEO)

Barcelona ka fituar ndeshjen e prapambetur kundër Sporting Gijonit, për t’u distancuar akoma më shumë nga rivalët për titullin e La Ligas. Në sfidën e zhvilluar në Estadio Municipal El Molinon, Blaug...

Sergio Busquets drejt Manchester City-t

Manchester City që më parë lajmëroi se dëshironte që në skuadër të sillte lojtarin Sergio Busquets, mirëpo tani thuhet se ekipi ka kontaktuar me përfaqësuesit e Sergio Busquets rreth një transferimi ...

Barcelona kalon në gjysmëfinale (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Rey. Barcelona ka mposhtur edhe ndeshjen e dytë Athletic Bilbaon me rezultat 3:1 dhe me rezultat të përgjithshëm 5:2, për të siguruar një vend ...

Fiton Barcelona, rimerr kreun (VIDEO)

Barcelona është në krye të La Ligas pas fitores prej 1-2 si mysafir i Malagas. Mysafirët e nisën furishëm ndeshjen në Estadio La Rosaleda duke arritur shumë shpejt te goli i epërsisë. Munir El Haddad...